Inovace a vývoj

Inovace výrobků a vývoj nových produktů byly vždy základní filozofií skupiny Cylinders Holding. Díky tomu se již řadu let držíme na špičce světové lahvárenské výroby.

Inovace probíhají primárně v následujících oblastech:

  • Snižování hmotnosti stávajících lahví 

Naše produkty jsou díky inovacím kontinuálně odlehčovány a díky unikátně vyvinuté CrMo oceli, se zvýšenou pevností a houževnatostí, jsou dnes nejlehčí na světě.

  • Nové typy lahví s lisovaným vnitřním hrdlem

Vyvinuli a patentovali jsme protlačování lahví s vnitřním hrdlem, které našim zákazníkům dávají možnost značně snížit hmotnost stacionárních a mobilních aplikací, kde jsou vyžadována 2 připojovací místa (v hrdle a ve dně).

  • Tlakové nádoby pro extrémní tlaky

 V oblasti nových produktů jsme navrhli a vyrobili tlakové nádoby s pracovním tlakem 1380 bar.

  • Lahve z korozivzdorné oceli

Vyvinuli jsme unikátní patentovanou technologii zpětného protlačování lahví z korozivzdorné oceli, která je certifikována pro potápění, speciální plyny, kalibrační plyny, automotive a další obory využití.

  • Vývoj povrchových úprav nástrojů

Disponujeme unikátním typem povrchové ochrany nástrojových ocelí pro práci za tepla, který je chráněn evropským užitným vzorem.

  • Protlačované nádrže pro skladování H2

Jako jediní na světě vyrábíme zpětně protlačované nádrže pro skladování vodíku až při 1000 barech, které našim zákazníkům přinášejí vyšší únavovou životnost v porovnání s nádržemi vyrobenými z trubek.

  • Speciální metody NDT

Vyvinuli jsme mobilní zařízení sloužící k nedestruktivnímu zkoušení metodou akustické emise. To dává našim zákazníkům unikátní možnost nechat si v rámci periodické kontroly otestovat lahve, nádrže, svazky, trajlery a jiné aplikace výrazně jednodušeji a rychleji, a to kdekoli na světě.

  • Produktové aplikace

Vyrábíme komplexní řešení skladování plynů, primárně vodíku, v unikátních skladovacích modulárních celcích dle přesných specifikací zákazníků nebo v celcích navržených dle limitních parametrů (prostor, objem, umístění atd.). Pro tyto aplikace máme speciální technologie svařování potrubních rozvodů pro extrémní tlaky.

Díky vlastnímu materiálu a jeho zpracování do finální podoby nádrží, včetně jejich zástavby do celků, jsme jediným světovým výrobcem v oblasti komplexních tlakových aplikací, který je schopen zákazníkovi nabídnout celek vyrobený se vším všudy - „pod jednou střechou“. Všechny komponenty jsou recyklovatelné, díky tomu maximálně přispíváme ke snižování vzniku druhotných odpadů.

Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít