Výstava „Fenomén Vítkovice, 195 let, bez kterých by Ostrava nebyla Ostravou“ 16. 12. 2023

Výstava „Fenomén Vítkovice, 195 let, bez kterých by Ostrava nebyla Ostravou“

Expozice v Galerii Gong v Dolních Vítkovicích veřejnosti od 8. 12. představuje základní mezníky vývoje Vítkovic nejen ve výrobě či výzkumu. Výstava není pouhou chronologií vývoje, ukazuje také umělecká díla zaměřená na Vítkovické železárny, 150 let vítkovických zkušeben a laboratoří a rovněž budoucnost. Výrobní tradici Vítkovic úspěšně rozvíjí špičkoví pokračovatelé, jako je především zcela samostatná skupina Cylinders Holding, která je ale  s Vítkovicemi propojena osobností Jana Světlíka, významného akcionáře Vítkovic.

Společnost Cylinders Holding investovala v posledních letech nemalé prostředky do vodíkových technologií. Těm je věnována celá jedna část expozice.  Zde je snadno pochopitelnou formou představeno vše od výroby vodíku přes jeho přepravu, uskladnění a následné využití. Jako jediná část výstavy je pojata interaktivně a návštěvníci si zde mohou jednotlivé exponáty doslova osahat.

Výstava „Fenomén Vítkovice, 195 let, bez kterých by Ostrava nebyla Ostravou“ v Galerii Gong má otevřeno vždy od úterý do neděle, v čase od 10:00 do 18:00 hodin a přístupná bude do konce ledna 2024.

Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2024
Warning
Close