Cylinders Holding kupuje většinu francouzské společnosti Roth Mions 12. 12. 2019

Cylinders Holding kupuje většinu francouzské společnosti Roth Mions

Skupina Cylinders Holding, největší světový výrobce bezešvých ocelových lahví se sídlem v Evropě, dnes podepsala smlouvu o odkupu 60 % společnosti Roth Mions. Smlouvu podepsal holding se společností Pamaso Capital, která dosud zmíněný podíl držela. Cena transakce je neveřejná.

Roth Mions je posledním výrobcem ocelových tlakových bezešvých lahví ve Francii.  Hlavní činností firmy je výroba potápěcích lahví a tlakových lahví pro akumulátory a vodík. Vstup Cylinders Holding do Roth Mions umožní francouzskému výrobci stát se světovým hráčem nejen na francouzském trhu, ale i na trhu francouzsky mluvících zemí.

Roth Mions bude současně distribuovat veškerý sortiment lahví, který se vyrábí v celém holdingu Cylinders v České republice i v Polsku. „Nedílnou součástí budoucích úvah jsou projekty na bázi CNG a vodíku, kde se Roth Mions bude podílet, a to v rámci vývojové a inovační strategie skupiny Cylinders Holding, na aplikačních technologiích CNG a vodíku ve francouzsky mluvících zemích,“ upřesnil předseda dozorčí rady Cylinders Holding Jan Světlík.

Celá transakce bude dokončena nejpozději do konce března, kdy proběhnou technické a finanční audity společnosti Roth Mions.

Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít