Cylinders Holding letos roste, těží z investic a nových technologií 4. 8. 2020

Cylinders Holding letos roste, těží z investic a nových technologií

Skupina Cylinders Holding, která je největším světovým výrobcem bezešvých ocelových lahví se sídlem v Evropě, si během letošních prvních šesti měsíců polepšila v tržbách i zisku. Tržby proti loňskému pololetí vzrostly z 2,1 miliardy na více než 2,2 miliardy korun, ukazatel EBITDA se zvýšil o 22 procent na zhruba 273 milionů korun. 

 „Samozřejmě se i nás dotkl pokles ve všech průmyslových výrobních oborech, v automotiv i veřejné dopravě, kde se všechno na čas zastavilo kvůli situaci s covid-19. Lahve na technické plyny se obecně prodávaly méně. Lepších výsledků jsme i ve složité době dosáhli zaměřením na nové vodíkové trendy a na kyslík pro dýchání. Tam jsme hodně exportovali a po tom, co od nás nic nenakoupil český stát, jsme rozjeli i retailové prodeje malospotřebitelům,“ zhodnotil generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík.     

Stejně jako v minulých letech holding především exportoval. Podíl exportu byl přes 95 procent. V zahraničí se navíc dobře rozjely výrobní závody, do kterých skupina investovala – především běloruský Cylinders Bel. Letos na podzim navíc kapacity posílí ještě nová linka v Ostravě, která má mimo jiné pracovat pro nové vodíkové projekty Cylinders Holding.

Za rok 2019 vytvořila skupina Cylinders Holding konsolidované tržby v hodnotě 3,6 miliardy korun, což bylo o 10 procent více než v roce 2018. Konsolidovaný ukazatel EBITDA se zvýšil zhruba o třetinu, z 314 na 410 milionů korun.

Doplňující informace:

Cylinders Holding disponuje osmi linkami na výrobu protlačovaných lahví v ČR a Polsku. Rozvíjí speciální technologie na výrobu tlakových nádrží pro vodík a technické plyny a zařízení na výrobu atypických tlakových systémů pro hydraulické aplikace. Celý holding staví na vývojových technologiích a principech cirkulární ekonomiky. 

 

Kontakt pro média: Eva Kijonková, mediální zastoupení, tel. +420 721 857 097

Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít