Veřejná výzva ke zrušení rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR 22. 4. 2020

Veřejná výzva ke zrušení rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR

Veřejná výzva ke zrušení rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR 14994/2020-1LEG ze dne 3. 4. 2020

Ministerstvo zdravotnictví vydalo 3. dubna 2020 jako správní úřad příslušný podle zákona rozhodnutí o opatření, které umožňuje plnění medicinálního kyslíku do obalů - industriálních tlakových lahví, svazků lahví a přepravních stanic - pro průmyslový kyslík, které se používají ve všech oblastech průmyslu. Současně s tím umožnilo používat ventily, které jsou určeny pro plnění technického kyslíku.

Tyto industriální lahve a ventily se liší od medicinálních lahví v mnoha parametrech. Jako klíčové rozdíly uvádíme zejména: technologii čištění vnitřního povrchu, speciální úpravy povrchu vnitřku lahve, použitý ventil a následnou armaturu. Vizuálně jsou tyto lahve snadno rozlišitelné. Medicinální lahve jsou s bílým povrchem, industriální lahve s modrým povrchem.

Dodavatelé medicinálního kyslíku mají dostatek kapacit pro dodávku medicinálního kyslíku v lahvích k tomu určených, mají řadu možností k zajištění nových zásob medicinálních lahví, navíc mají možnost si jako globální firmy zajistit případný nedostatek medicinálního kyslíku mimo ČR. Není tedy jakýkoliv důvod ponechávat v platnosti rozhodnutí, které může způsobit použitím potenciálně znečištěných industriálních lahví zdravotní potíže při léčbě pacientů, kteří potřebují podporu dýchání medicinálním kyslíkem.


Vážený pane ministře,

zrušte, prosíme, v co nejkratším termínu výše uvedené rozhodnutí, které v současné době není potřebné a může způsobit spoustu zbytečných zdravotních komplikací při léčbě pandemie covid-19.

Ing. Jan Světlík,

generální ředitel CYLINDERS HOLDING, a.s.

Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít