Vítkovice Cylinders dodají technologie pro vodíkovou stanici 31. 8. 2021

Vítkovice Cylinders, součást Cylinders Holding, se bude podílet dodávkami svazků pro první plnicí stanici na vodík v České republice. Bude situována nedaleko už existující plničky CNG v průmyslové části Dolních Vítkovic, u vjezdu do výrobních areálů. Projekt už vzniká a k plnění vodíku do osobních automobilů bude zařízení připraveno v lednu 2022. Vítkovice dodají stavební části a zajistí hlavní technologii.  

 „Plničku naistalujeme do konce roku, pak zahájíme zkušební provoz. Už jsme se také dohodli s Cylinders Holding jako dodavatelem skladovacích systémů vodíku. Všechno bychom chtěli mít hotovo na jaře příštího roku,“ uvedl Rodan Broskevič, předseda představenstva společnosti VÍTKOVICE, a. s., která stanici postaví.

Současně s projektem na výstavbu plničky vodíku připravují Vítkovice také plnicí stanici kyslíku. I ta by měla být postavena na průmyslových pozemcích na začátku příštího roku. Sloužit bude pro plnění kyslíkových kompletů, které se využívají pro tzv. oxygenoterapii při sportu, ve welness i estetické medicíně. I na tomto projektu se bude významně podílet Cylinders Holding,

Území, které Vítkovice „osidlují“ novým životem a technologiemi, sahá od Nové Karoliny až po haldy Hrabová a Hrabůvka. Právě tady, na rekultivované ploše o rozloze přes 100 hektarů časem vznikne také ambiciózní vodíkové město H2 District.  Vodíková plnička pro bezemisní dopravu a nové alternativní energetické systémy by se tedy měly v budoucnu objevit i tam. Vítkovice počítají s tím, že budou tyto technologie vyhledávat, aplikovat, podporovat i dodávat tak, aby byly kompletním zázemím pro vlastní i externí investiční záměry.

Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít