Vítkovice Cylinders nejnovějším členem International Association for Hydrogen Energy Codes and Standards Divison (IAHE-CSD) 18. 6. 2019

Vítkovice Cylinders nejnovějším členem International Association for Hydrogen Energy Codes and Standards Divison (IAHE-CSD)

Společnost VÍTKOVICE CYLINDERS, a.s. je globálním lídrem v oblasti skladování a transportu vodíku. Jelikož jsou technologie zaměřené na skladování vodíku značně „high-tech“ , je na ně kladen extrémní důraz z pohledu bezpečnosti a standardizace. Technický ředitel, Ing. Pavel Kučera, Ph.D. se účastní několika pracovních skupin v rámci mezinárodní standardizace ISO a evropské standardizace CEN. Tyto aktivity jsou značně důležité z pohledu prosazování národních zájmů do globálních a evropských standardů v oblasti vodíkových technologií a také v neposlední řadě zapojení se do mezinárodních diskuzí v rámci celkové tvorby standardů. Ing. Pavel Kučera, Ph.D. se aktuálně stal členem prestižního uskupení IAHE-CSD „International Association for Hydrogen Energy Codes and Standards Divison v rámci pořádaného workshopu nazvaného First International Forum on Hydrogen Codes, Standards and Safety pořádaného ve městě Foshan v Číně. Členy tohoto uskupení jsou mnozí světoví experti v oblasti různých vodíkových technologií (elektrolýza, výdej vodíku, skladování atd.) a jejich komplexní bezpečnosti. Toto uskupení je zaměřeno na pre-normativní výzkum ve všech výše uvedených oblastech, který by byl následně reflektován primárně v ISO standardech.

Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít