Cylinders Holding a Vítkovice Cylinders uspěly v rámci české ministerské mise do USA 6. 2. 2024

Cylinders Holding a Vítkovice Cylinders uspěly v rámci české ministerské mise do USA

Zástupci Cylinders Holding a Vítkovice Cylinders se aktivně účastnili nedávné mise ministra dopravy ČR Martina Kupky do USA. Jedním z nejdůležitějších bodů programu bylo jednání na federálním ministerstvu dopravy - Department of Transportation (DOT) ve Washingtonu. DOT je hlavní autoritou pro udělování certifikací produktů Cylinders Holding pro americký trh. Společnými tématy proto byly výsledky proběhlých předauditů a naše plány na certifikaci nových produktů, jako jsou například nové acetylenové lahve. „Setkali jsme se s profesionálním, velmi věcným a zároveň vstřícným přístupem Department of Transportation. Speciální poděkování patří Duanne Cassidymu a Diane Jones,“ uvedl Vladislav Smrž, který se mise za naší společnost zúčastnil.

Americký DOT má obecně odpovědnost za bezpečnost na amerických komunikacích, na železnici, ve vzdušném prostoru i na vodních cestách. Je také odpovědný za certifikace a schvalování ocelových tlakových lahví z produkce společnosti Vítkovice Cylinders. Ta se těmito certifikacemi pyšní již více než 20 let a v pravidelných intervalech je obhajuje. 

„Bezpečnost ve světě tlakových lahví je pro nás nejvyšší prioritou. Naším cílem je posouvat technologické možnosti a neustále zvyšovat a vylepšovat bezpečnost v dopravě stlačených plynů,“ připomíná V. Smrž. I proto podle něj nyní skupina Cylinders Holding pracuje na nových acetylenových lahvích právě pro americký trh: „Budou nejen splňovat nejpřísnější bezpečnostní standardy, ale nabídnou našim zákazníkům i větší komfort díky novým výrobním postupům. Věříme, že budeme moci nové lahve klientům představit do konce tohoto roku.“

Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít