Jiří Brož se stal generálním ředitelem VÍTKOVICE CYLINDERS a.s. 2. 7. 2018

Jiří Brož se stal generálním ředitelem VÍTKOVICE CYLINDERS a.s.

Novým generálním ředitelem společnosti VÍTKOVICE CYLINDERS a.s. se od 2. července stal Dr. Ing. Jiří Brož MBA, který dosud pracoval jako obchodní ředitel ve společnosti VÍTKOVICE, a.s., má zkušenost z řízení tuzemských i zahraničních firem. Ve funkci nahrazuje Mgr. Inž. Jerzyho Koscielniaka, který byl generálním ředitelem VÍTKOVICE CYLINDERS od roku 2011. Jerzy Koscielniak neodchází, zůstává nadále generálním ředitelem společnosti VITKOVICE MILMET v polském Sosnovci a posílí i jeho pozice v mateřské CYLINDERS HOLDING.

Skupina Cylinders Holding je světovým lídrem v oblasti výroby ocelových lahví, tlakových nádob a aplikací s aktivním uplatňováním strategie "Cylinders 4.0". Strategie je založená na neustálém zlepšování parametrů svých výrobků. Dále je postavena na nabídce aplikací lahví, jako jsou zásobníky, svazky, kontejnery, trailery a komplexní řešení pro přepravu stlačeného plynu, vč. komplexního servisu a služeb, ať už jde o prodej CNG, periodické zkoušky láhví, pronájmy svazků a kontejnerů. Láhve na technické plyny z CYLINDERS HOLDING jsou téměř všude ve světě. Skupina intenzivně rozvíjí aktivity mimo země EU. Velký potenciál je v zemích Blízkého východu, v Africe a Americe.

Je velice úspěšná v byznysu spojeném s alternativními palivy (CNG) pro automobily. V poslední době se mluví hodně o vodíku, jako o palivu budoucnosti. Ale pro VÍTKOVICE CYLINDERS to není nové téma. Již v roce 2015 firma reagovala na rostoucí poptávku a má vyvinutou technologii na vysokotlaké vodíkové nádrže až do 1000 bar, což je světový unikát.

---

Jiří Brož (48 let) přichází ze společností VÍTKOVICE, a.s., kde byl obchodním ředitelem. Dříve působil ve společnosti V-NASS, a.s. rovněž na pozici obchodního ředitele. Zahraniční zkušenosti získal jako ředitel pobočky pro Česko, Slovensko a Polsko u švýcarské firmy Stahl und Metal a na pozici ředitele obchodně-technického zastoupení VÍTKOVICE a.s. pro oblast Perského zálivu v Saúdské Arábii. Dále pracoval jako project manager u ropných společností v USA. Jiří Brož je absolventem Vysoké školy báňské –Technické univerzity Ostrava, kde získal titul inženýr a doktor v oboru Metalurgie a materiálového inženýrství. Titul MBA (Master of Business Administration) mu byl udělen na Newport University v USA. Hovoří anglicky, německy a rusky.


Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít